top of page

ZEYNEP MEYDANOĞLU

Zeynep Meydanoğlu, dünyanın ilk ve en geniş sosyal girişimcilik platformu Ashoka’nın Türkiye Eş-Direktörü ve Küresel Toplumsal Cinsiyet Eşitliği alanı lideridir.

 

Ashoka’ya katılmadan önce Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) gibi kurumlarda Türkiye’de sivil toplumun güçlenmesine ve KAMER, Mor Çatı gibi kurumlardaki gönüllü çalışmalarıyla kadın hareketine katkıda bulundu.

 

Uzmanlık alanları arasında aksiyon odaklı araştırmalar, sivil toplumu daha teşvik edici yasal ve mali altyapılar için savunuculuk faaliyetleri, yenilikçi filantropi ve hibe mekanizmaları, sivil toplum kuruluşlarının yönetimi, yeni örgütlenme modelleri ve sosyal girişimcilik yer almaktadır. Zeynep, International Women’s Forum Fellow ve BMW Vakfı Responsible Leader unvanlarına olup, Sivil Toplum için Destek Vakfı ve Greenpeace Akdeniz Yönetim Kurullarında görev yapmaktadır.

 

İstanbul, Türkiye’de doğup büyümüş olan Zeynep’in, McGill Üniversitesinden Siyaset Bilimi ve Kültürel Çalışmalar dallarında lisans, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden İnsan Hakları Hukuku alanında yüksek lisans dereceleri bulunmaktadır.

bottom of page