top of page

HAKKIMIZDA

Bir Adım Var; bilim, teknoloji, sanat, spor ve akademik alanda başarıları ile ön plana çıkmış, üniversite öğrencisi genç kadınlarımıza burs desteği sağlayan, kariyer yolculuklarında onlara rehberlik eden ve kişisel gelişimlerini destekleyen bir vakıftır.

Amacımız; üniversite öğrencisi genç kadınların kendilerine güvenen, yapabileceklerine inanan, kararlı ve başarılı kadınlar olmalarını sağlamak ve istedikleri geleceğe onları ulaştıracak adımları atmaları için cesaretlendirmek ve destek olmaktır.

Bir Adım Var; genç kadınların, başarıya giden yolda karşılaştığı toplumsal cinsiyet ve fırsat eşitsizliklerinin neden olduğu engellerin üstesinden gelmelerini desteklemektedir. Bu doğrultuda hayallerine giden yolda cesur adımlar atan, kararlı ve kendine güvenen genç kadınlarımıza en başta burs desteği sağlamak, hayal kurmalarını teşvik etmek ve onları hayallerine yaklaştıracak hedeflerini belirlemelerine yardımcı olmak, spor, sanat, akademik, bilim ve teknoloji alanlarında yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak, meslek ve kariyer seçimlerinde onlara rehberlik etmeyi hedefliyoruz.

Gelecek hayallerine ilk adımını atarken bursiyerimiz olarak tüm bu imkanlardan faydalanmak isteyen üniversite öğrencisi genç kadınlar, her yılın Eylül - Ekim aylarında açılan burs başvurusu sürecini web sitemizden ve Bir Adım Var vakfı sosyal medya hesaplarından takip edebilir. 

Şimdi tüm bu genç kadınlar ile başarı arasında

"Bir Adım Var”

bottom of page